Z jakiego powodu warto skorzystać z usług doradcy kredytowego?

Coraz częściej przedsiębiorcy rozważają możliwość skorzystania z usług doradcy kredytowego, zresztą z oczywistych do tego powodów mianowicie w wielu sytuacjach samodzielne staranie się o kredyt firmowy nie przynosi żadnego efektu. Oczywiście dotyczy to przedsiębiorstw nie tylko ze złą historią kredytową, ale również tych jakie dopiero rozpoczęły swoją działalność a nawet posiadających dobry scoring. Wypełnienie wniosku kredytowego oraz cały proces, wymaga poświęcenia czasu a niekiedy odpowiedniej wiedzy, dlatego w takim momencie doradca kredytowy to osoba jaka może pomóc nie tylko w uzyskaniu wspomnianego kredytu firmowego ale również jego swoistym oszacowaniu.

 

Dlaczego wzrasta ilość doradców kredytowych?

 

Znalezienie odpowiedniego doradcy nie powinno być niczym trudnym, najważniejsze jest jednak aby był to rzeczywiście specjalista jaki oceni naszą sytuację finansową, tym bardziej spojrzy na sam kredyt firmowy z zupełnie innej perspektywy. Nie oznacza to jednak, że już podczas starania się o kredyt dla firm Olsztyn będziemy zmuszeni czy narażeni na poniesienie jakichkolwiek wydatków, nic bardziej mylnego możemy być pewni iż doradca kredytowy nie spowoduje wzrostu kosztów czy nie narazi nas na inne. Doradca https://www.janosikdlafirm.pl/ to osoba jaka najpierw przeanalizuje kondycję i sytuację naszej firmy, dopiero potem podejmie starania o to aby przygotować wniosek, znaleźć najbardziej korzystną ofertę czy też przyśpieszyć sam proces.

kredyt na działalność gospodarczą

Może lepiej samemu starać się o kredyt firmowy?

 

Zapewne znajdą się tacy przedsiębiorcy, którzy będą uważać iż znacznie lepszym rozwiązaniem jest samodzielne staranie się o kredyt dla firm bez zaświadczeń, jak najbardziej nic nie stoi na przeszkodzie aby spróbowali taki uzyskać. Jeżeli jednak nie dysponują odpowiednią historią kredytową, nie posiadają przyzwoitych dochodów a tym samym nie prowadzą takiej firmy już od dłuższego czasu, to ich starania nie przyniosą zamierzonego efektu, raczej niemal pewne jest iż zwyczajnie wniosek tego typu zostanie odrzucony. Niech da nam to zatem do myślenia, gdy kolejny raz zastanowimy się nad tym, czy warto korzystać z doradcy kredytowego